Zabawa z wykorzystaniem tej gry pomaga jej użytkownikom utrwalić pojęcia potrzebne w określaniu kierunków takie jak: nad, obok, na prawo, na lewo, w przód, w tył itp. Duża ilość elementów graficznych, znajdujących się na planszy, inspiruje do kreowania różnych nowych zabaw dla całej klasy, w myśl wielozmysłowego oddziaływania i idei uczenia poprzez działanie.
Rozkładamy planszę po środku sali, dla 10 osób przygotowujemy 10 kapsli lub większych guzików.
Każdy z graczy ustawia swój kapsel na polu startowym, którym jest kolorowy punkt na obrzeżu planszy. Teraz według wcześniej ustalonej kolejności następuje przemieszczenie kapsla za pomocą „pstryknięcia”. Zadaniem każdego gracza jest wykonanie jednego dużego okrążenia planszy i powrócenie do miejsca startu w jak najszybszym czasie (przy najmniejszej ilości „pstryknięć”). Jeżeli po „pstryknięciu” kapsel utrzymał się w ramach szarej drogi zostaje na miejscu zatrzymania. Jeżeli wyszedł poza szarą ścieżkę, wraca na miejsce startu lub miejsce (pole), które było wcześniej zaliczone.
Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza doprowadzi swój kapsel do mety.
Więcej gier i zabaw w dołączonej instrukcji.
Wielkoformatowa gra planszowa ma wymiary 1,5m x 1,5 m, można korzystać z niej w plenerze lub w sali. Zainteresowanych zakupem, zapraszamy do naszych dystrybutorów.
Grafika przedstawia plan małego miasteczka, na który naniesione są powszechnie znane instytucje oraz miejsca, w których dziecko może spędzać czas lub brać udział w aktywnym wypoczynku.
Na planszy patrząc od lewej strony, nad żółtym mostem, znajdują się:
straż pożarna, trzy wieżowce, przedszkole, kino, basen;1.
policja, kościół, pomnik, ratusz, muzeum, poczta;2.
cukiernia, ZOO, ryneczek;3.
dworzec kolejowy, osiedle domków jednorodzinnych, market;4.
przystanek autobusowy, park, szpital, księgarnia, stacja paliw.5.
Przez miasteczko przechodzą drogi w różnych kierunkach, które podzielone są na podobne segmenty w kształcie zbliżonym do kwadratu. Wielkość planszy, a tym samym dróg, które przebiegają przez miasteczko, dostosowana jest do stopy dziecka, dzięki czemu staje się polem gry, po którym przemieszczają się jej uczestnicy.